O nas>Nowości>Boom inteligentnych urządzeń – z jednej apki sterujesz całym domem

Boom inteligentnych urządzeń – z jednej apki sterujesz całym domem

Nasze domy / mieszkania zalane są mnóstwem pilotów, które bardziej komplikują nam życie. W swoim czasie całkowicie innowacyjny produkt ELKO EP, inteligentna centralka eLAN-IR-003, jest w stanie zastąpić wszystkie standardowo używane piloty IR.

Dzięki centralce, nazywanej „killer pilotów”, możesz sterować z aplikacji w smartfonie klimatyzacją, TV, kinem domowym, odtwarzaczem DVD lub Blu-Ray, dekoderem STB, TV satelitarną, jak również projektorami lub robotami odkurzającymi.

W ramach jednej apki możesz instalować do 10 inteligentnych centralek, dzięki czemu masz pod kontrolą cały salon, pokój dziecięcy lub sypialnię. Inteligentna centralka posiada 3 nadajniki IR, które mogą sterować nieograniczoną ilością urządzeń, znajdujących się w zasięgu nadajnika IR. Ogółem centralka inteligentna może nauczyć się nawet do 100 poleceń z pilotów. Zasięg nadajnika IR to 8 m od sterowanego urządzenia. Działanie centralki inteligentnej jest całkowicie niezależna od podłączenia do Internetu lub rozwiązania w chmurze, Twoje dane zapisane są bezpiecznie w pamięci urządzenia znajdującego się u Ciebie w domu.

Ustawienia opanuje każdy

W celu ustawienia poleceń z pilotów w inteligentnej centralce eLAN-IR-003 nie musisz znać żadnych kodów sterowanego urządzenia, nie musisz ich równie wyszukiwać w bazie danych. Pobierz darmowo do smartfona lub tabletu systemu Androida lub iOS apkę iNELS Home Control. Apka automatycznie połączy się z inteligentną centralką iLAN-IR-003, która dalej komunikuje z urządzeniami poprzez nadajnik IR.

Zaletą inteligentnej centralki jest fakt, że działa w ramach tej samej aplikacji, która służy do sterowania oświetleniem, ogrzewaniem, kamerami… Zyskujesz jedną smart apkę, z której sterujesz kompleksowo całym domem bez konieczności zmian aplikacji. Apka iNELS Home Control jest darmowa, nie zawiera żadnych reklam lub zakupów w aplikacji.

Więcej informacji, dane techniczne oraz instrukcja obsługi tutaj: eLAN-IR-003

Jak sterować innymi urządzeniami

Nie chodzi tylko o urządzenia sterowane podczerwienią, które możesz mieć pod kontrolą z apki w smartfonie, tablecie lub TV z wbudowanym interfejsem internetowym. Dzięki inteligentnej centralce eLAN-RF-003 oraz odpowiednim urządzeniom (aktory, gniazda, czujniki, siłowniki termiczne itp.) możesz sterować innym urządzeniami elektrycznymi.

Wybrane funkcje aplikacji iNELS Home Control:

 • Regulacja podłogowego ogrzewania wodnego lub elektrycznego
 • Pomiar temperatury czujnikami bezprzewodowymi
 • Załączanie urządzeń (bramy, drzwi garażowe, żaluzje, wentylatory, nawilżanie, gniazda)
 • Ściemnianie oświetlenia (LED, energooszczędne, halogenowe lub klasyczne żarówki)
 • Załączanie czasowe (opóźnione wyłączenie oświetlenia po opuszczeniu pomieszczenia)
 • Integracja kamer
 • Możliwość ustawienia scen

Funkcje dla SMRT TV: 

 • Kompatybilna jest każdy SMRT TV, który posiada wbudowaną przeglądarką internetową
 • Interfejs jest intuicyjny i dzięki możliwości wstawienia planu pomieszczenia w tle oraz rozmieszczeniem ikon w przestrzeni, zyskujesz przegląd o sterowanych urządzeniach.
 • Działanie: załączanie ON/OFF, automatyczne ustawianie czasu, ściemnianie, sceny, ogrzewanie poprzez wyświetlanie temperatury (zmiany dokonujesz bezpośrednio w apce w swoim smartfonie), kamery (ujęcia, ewent. live stream w przypadku wspierania tej funkcji przez przeglądarkę w SMART TV).

Steruj z dowolnego miejsca

Dzięki inteligentnej centralce eLAN-RF-003 zyskujesz całkowitą swobodę. Jest to możliwe w ramach sieci Wi-Fi, ale również na odległość z dowolnego miejsca, np. z biura lub będąc na urlopie. Jest to szczególnie korzystne w przypadku sterowanie ogrzewaniem lub klimatyzacją, które możesz włączyć i ustawić z wyprzedzeniem, np. przed przyjazdem do swojego domku letniskowego.

Inteligentna centralka eLAN-RF-003 posiada również funkcję „SCENY”, gdzie poprzez jedno polecenie wykonujesz sekwencję poleceń. Np. przed snem przez polecenie ALL-OFF wyłączasz wszystkie ustawione urządzenia w domu.

Więcej informacji, dane techniczne oraz instrukcja obsługi tutaj: eLAN-RF-003.

Aplikacja iNELS Home Control

Apka w smartfonie łączy się z inteligentną centralką (eLAN-RF / eLAN-IR), które dalej komunikuje z urządzeniami iNELS RF Control, z Twoimi urządzeniami Audio / Wideo, wideodomofonem, kamerami lub stacją meteo. Apka jest centralą sterującą Twojego domu oraz również podaje aktualny stan. 

Opis funkcji aplikacji iNELS Home Control

 • Połączenie funkcji inteligentnych centralek RF oraz IR w jednej apce
 • prognoza pogody (możliwość dodania adresu IP stacji meteo GIOM 3000 lub pobieranie danych z Internetu)
 • łączenie poleceń w scenach (IR i RF)
 • czytelny interfejs graficzny z ikonami
 • możliwość tworzenia „Widżetów”, co upraszcza sterowanie urządzeniami bezpośrednio z pulpitu smartfona

iNELS Home Control darmowo do pobrania tutaj:

   Pro Android:                            Pro iOS:              

                  

 

 

 
ELKO EP Poland, sp. z o. o., ul. Motelowa 21, 43-400 CIESZYN, Polska